Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky - aneb co se u nás děje

Zde jsou krátké zprávičky z roku 2018

a až dole jsou zprávy z jednotlivých roků /2015,2016,2017/

heartheartheartheartheartheartheartheart

Pro majitele našich odchovů

V září surprise to znamená 7 - 9. září 2018 se opět sejdeme na společném setkání CHS Awedante v námi oblíbeném kempu v Podhradí nad Dyjí.

Přihlášky máte v e-mailu !!!!!!

heartheartheartheartheartheartheartheart

 

16.červen - letošní druhá Klubová výstava probíhala za velmi horkého počasí v Praze.

Anttara nastoupila mezi konkurenci pracovních fen a velmi mile mne překvapila, když si vyběhala  V1, CAC heart. Poté nastoupila společně se všemi cacovými fenami z ostatních tříd a po velmi náročném běhu, kde nás rakouská rozhodčí nechala na střídačku klusat, poté rychlá chůze a zase klus se Tara moc krásně a ladně předvedla. Nádherný projev v rychlém kroku i klusu zaujal paní rozhodčí tak, že si naše Anttarka vyběhala i titul Nejlepší fena Klubové výstavy laughŽe se dostaneme až takhle vysoko jsem tedy nečekala, překvapilo mne to a úžasně potěšilo. Taruška zraje jak víno a v konkurenci ostatních krásných fen se jistě neztratí. Cailin ve třídě veteránů skončila na 3 místě z důvodu kulhání, které se záhadně objevilo v momentě, kdy jsem jí přivedla do kruhu a chtěla po ní klus. Před výstavou, když jsme venčili, ani po výstavě nekulhala a tak mám pocit, že mi to už dělá skoro naschvál, protože kulhá jen na výstavách po připnutí vodítka - na volno při procházkách i při výcviku to nedělá a za míčky lítá stále se stejným elánem, takže pokud by jí nějaká nožka bolela tak bychom to viděli. A ani na kontrole u Vet nebylo nic nalezeno.

Výstavu jsme si užili a opět potkali spousty přátel a dokonce viděli i naši malou krásnou plavou vnučku po Bustrovi, která přišla společně s páníčky okouknout prostředí výstav.

Večer jsme super úspěch náležitě oslavili devil.

5.červen - tyhle zprávičky mám prostě nejraději blushmajitelé Caspiena se objednali na rentgeny nožiček a vyrazili směr Hradec Králové ke specialistovi na posuzování MVDr. Ekrovi, a Caspien má ten úplně nejlepší výsledek DKK 0/0 ( kyčle), DLK 0/0 (lokty), OCD v pořádku ( ramena ) JUPÍ mám velikou radost ze zdravých kloubů všech nožiček a moc děkuji Jirkovi s Katkou, že se tak výborně starají o toho svého raubíře.

26. květen - vyrazila jsem s Anne-Berry a Cailin na Krajskou výstavu psů do Plzně, dělal nám společnost znakáček Caspien se svojí rodinkou. Výstavu jsme si náramně užili, počasí nám přálo a pan rozhodčí Andras Polgar posuzoval velmi pečlivě. Caspien nastoupil do třídy mladých a odnesl si moc pěkný posudek a titul  V1, Vítěz třídy mladých, poté do třídy otevřené nastoupila černoška Anne-Berry, která se výborně prezentovala a po posouzení a rozhodnutí pana rozhodčího odcházela z kruhu s titulem V1, Vítěz třídy a nakonec si připsala i Krajského vítěze. Poslední naše želízko byla babča Cailin, která nastoupila do třídy veteránů a po proslovu pana rozhodčího o kvalitách a nádherném projevu, kde vyzdvihl eleganci, vitalitu a nádherný pohyb odcházela s titulem V1, Vítěz třídy veteránů. Náramně jsme si celou výstavu užili, potkali spousty přátel a probrali vše co bylo třeba. zase jedna velmi podařená akce.

20. květen - druhý den po výstavě proběhl svod mladých, kterého se zúčastnilo 8 zástupců z vrhu C, moc děkuji páníčkům za to, že přijeli a přivezli ukázat na svod své C-čkové puberťáčky, z malých medvídků, kteří vloni opustili rodnou boudu vyrostli pořádní zástupci svého plemene. Všichni sourozenci se krásně prezentovali a jejich svodové kódy jsou zapsány v tabulce vrhu C. Všichni jsou hodně akční k velké radosti svých majitelů, naprostí pohodáři, kteří se sžili se svojí novou rodinou a jsou její právoplatní členi. Mám radost z pohodových hovíků, kteří jsou milováni a svoji novou rodinu naprosto zbožňují i když na mne vůbec nezapomněli a vřele mne uvítali jakmile do kempu dorazili.

Moc ráda jsem všechny zase společně viděla. Foto z obou dnů je zde

19. květen - opět, jako každoročně jsme vyrazili na prestižní klubovou výstavu HW na Knížecí rybník u Tábora. Za CHS AWEDANTE se letos zúčastnili a krásně reprezentovali :

Caspien ve tř. mladých - VD - ze 16 psů 

Bustter ve tř. otevřené - V2 res. CAC - ze 16 psů 

BillyRoy ve tř. pracovní - V5  - z 8 psů 

Psy posuzoval německý rozhodčí Michael Kunze

Collete ve tř. mladých - VD - z 24 fen 

Anttara ve tř. pracovní - V2 res. CAC - z 7 fen 

Cailin Sun Kesidy ve tř. veteránů - V1 - z 5 fen

Feny posuzovala německá rozhodčí Brit Wuchert

Nastoupili jsme i do soutěže Chovatelských skupin, kde naše CHS získala krásné 3. místo z 5 CHS

Byla vyhlášena i soutěž Pracovní hovawart za rok 2017, kam jsem přihlásila naši Anttaru, která během loňského roku složila několik zkoušek a svým počtem bodů se dostala na krásné 14. místo ze všech pracovních hovíků v roce 2017 smileyCelou akci jsme si náramně užili a večer vše v kempu u táboráku pořádně oslavili.

8. květen - každým rokem jezdíme na Krajskou výstavu do Staňkova za príma atmosférou, úžasnými koláčky a spoustou přátel, takže ani letos jsme si nemohli nechat ujít tuhle super akci. Vytáhli jsme také majitele našeho šikovného odchovu - 14 měsíčního Caspiena, pro kterého to byla jeho druhá výstava a premiéra ve třídě mladých. Caspík s páníčkem se moc snažili a jelikož Caspi je fešák, vybojovali si krásné V1, Vítěz třídy mladých, tím pádem mohli nastoupit do závěrečných soutěží o Nejkrásnějšího mladého psa celé výstavy a jaké bylo naše překvapení a následná radost, když zástupce Hovawartů se ve velké konkurenci ostatních plemen probojoval na krásné a úžasné 2. místo Nejkrásnějšího mladého psa výstavy smiley heart

Dalším želízkem výstavy byla naše babča Cailin, která si vyběhala moc krásný posudek a ocenění V1, VT, Nejlepší veterán heart.

Výstavu jsme si parádně užili, potkali spousty přátel a kamarádů. Moc děkujeme za super společnost všem, co k nám na výstavě zavítali a strávili svůj čas s námi.

6. květen - plníme plány a naše cíle surprise a pro letošní jaro jsme měli naplánovanou s Anttarou ještě zkoušku z obedience OB 1 a i když Taře motám hlavu s různými zkušebními řády a cvičíme vlastně dle IPO, NZŘ, KJ Brno, záchranařinu, canisterapii a teď i obedienci ona je hrozně šikovná a zvládá přepnou mezi různými typy cvičení a tak je schopná jeden týden složit dle NZŘ a druhý týden dle obedience. Dneska si tedy Anttara připsala na své konto pracovních úspěchů svoji 18 zkoušku a to OB 1 yesheart  

22. duben - vyprášili jsme kožíšky, vyčesali bodláky a vyrazili směr České Budějovice na MVP dělat z našich akčňaček zase modelky surprise

Anttara ve třídě šampionů - V2 res. CAC, res. CACIB, moc pěkně se holka ušatá předváděla a snažila se, seč jí síly stačili, přesto ten poslední CAC na GRANDA nám zase o fousek utekl, ale my se nevzdáváme wink

Cailin nastoupila poprvé do třídy veteránu a získala svůj první V1, BOV, vzhledem a akčností mezi veterány tedy vůbec nezapadá a pan rozhodčí se 2x zeptal na věk a poté pochválil její krásu i vitalitu

Cailinka i Anttara se obě předváděli moc pěkně a i když obě radši pracují a honí se za míčky, přesto si i výstavu jakž - takž užili..

Ve třídě mladých měl svoji premiéru společně s páníčkem fešácký synek naší Anttary Collin Awedante, který získal svůj první V1, CAJC, doufám, že Collina ještě někde na výstavě uvidíme, protože to páníčkovi i Collinovi moc krásně šlo - děkuji za reprezentaci.

Ve třídě pracovní nastoupil BillyRoy a i když jsem byla celkově rozčarovaná z posuzování pana rozhodčího, Billy se velmi krásně předvedl a to, že z toho bylo VD3 mi nezkazilo názor na tohohle úžasného, pracovitého a pohodového psa.

Jako poslední z Awedaňtáků nás reprezentovala Babettka, i ona se moc krásně a pohodově se svojí paničkou předvedla a i když dostala VD přesto jí to moc slušelo a mám radost, že je to taková šikovná a pohodová fenka.

Posuzování pana rozhodčího bylo velmi přísné, zadal spousty VDček a i některá jeho rozhodnutí nás velmi překvapila, ale každému  rozhodčímu se holt líbí jiný typ psa.

Já děkuji všem svým odchovancům, že přijeli a krásně se předvedli heart

21. duben - šikovná Beatrice Awedante si se svojí paničkou Mirkou dneska složila už 8 zkoušku - tentokrát ZZO 1, jsou to holky šikovné a dělají mi jen samou radost

14. duben - ani já s černoškama nezahálím a tak jsme vyrazili na zkoušky dle NZŘ surprise

Anne-Berry Awedante složila svoji druhou zkoušku - ZZO

Anttaře Black Awedante se podařilo složit už 17 zkoušku - ZZO 2

Obě byly velmi šikovné a věřím, že to nebyly jejich zkoušky poslední wink

13. duben - dneska úspěšně složili zkoušku UPr1 - poslušnost dle IPO1 - šikovná dvojka Beatrice Awedante s Mirkou smiley oběma od nás letí gratulace a jen tak dál holky šikovné

8. duben - po úspěšné bonitaci vyrazil BillyRoy ještě na zkoušky a připsal si do své sbírky pracovních zkoušek další zářez - tentokrát stopařskou FPr 1 a já věřím, že další brzy přibudou, Billy je totiž hrozně šikovný a pracovitý hovík a tak věřím, že se za ním teď nevěsty jen pohrnou a i když má zapsány v bonitačním kódu nějaké nedostatky o kterých si myslím, že to není až tak pravda, přesto je to nádherný pes s úžasnou povahou, pevnými nervy a krásným kořistnickým pudem s pevnými a klidnými zákusy na obranách. V běžném životě je to velmi společenský a snadno ovladatelný pes, který nemá tendenci napadat ostatní samce a na společných procházkách běhá bez problémů s různorodou smečkou. Je to prostě PAN PES  wink.

7. duben - tak jsme vyrazili směr Praha, BillyRoy a Anne-Berry Awedante se zde zúčastnili své poslední podmínky k uchovnění - bonitace. BillyRoy nastoupil s páníčkem Frantou a šlo jim to naprosto výborně, na povahovém testu si připsali 91 bodů a při posuzování exteriéru bylo Billymu naměřeno 68 cm v kohoutku a jeho bonitační kód je: 5/2a /B1,B8,G3,K3,L4,N3,S1/S . Poté jsem nastoupila já s Anne-Berry a i ona si na povahovém testu připsala krásných 91 bodů, Anne bylo naměřeno v kohoutku 62 cm a její bonitační kód je: 5/1a /A5,G1,S3,S5/S oba dva se tedy tím pádem stali CHOVNÝMI PSY.             

12. březen - dneska se Bustter Awedante s páníčkama konečně dočkali smiley Catherine z Nerudovky během noci porodila 8 krásných hovawatích miminek všech tří barev a to 7 sněhurek / 3 plavé fenky, 3 černé fenky, 1 znakatou fenku / a k tomu 1 znakatého trpaslíka. Mamina i štěnda jsou v pořádku a šťastný otec už shání věno pro 7 dcer wink.

7. březen - další z řady C-čkových štěňat - znakanda Cattie je už také na svod přihlášena, takže k dnešnímu dni už nám chybí dohlásit poslední 3 štěnda / Cassian, Cyrano a Constance / a vrh C bude kompletní.

4. březen - tak se nám to úspěšně plní a majitelé mých C- čkových štěňátek se úspěšně přihlašují na květnový svod mladých na Knížecím rybníku - další jsou tedy znakanda Clarre a znakáček Criss-Crosby blush

28. únor - další dvě vlašťovky, které se přihlásili na květnový svod mladých na Knížecí rybník je černoch Cave a plaváček Collin, děkuji a moc se těším heart

7. únor - první dvě vlašťovky, které se přihlásili na květnový svod mladých na Knížecí rybník je znakáček Caspien a znakanda Collete, děkuji majitelům za plnění slibů a doufám, že i ostatní brzy budou následovat jejich příkladu a já si i jejich jména přečtu na soupisce svodu na stránkách HW.

Všem majitelům C-ček jsem na e-mail poslala instrukce a pokud někdo potřebuje poradit, ráda pomůžu.

31. leden - v dubnu bude probíhat v Praze bonitace - uchovnění a jelikož se do naší  CHS Awedante vrátila Anne-Berry, tak jsem se rozhodla tuhle černou fešandu také uchovnit.

A mám radost, že s námi bude skládat zkoušku dospělosti i druhý pes z vrhu B - fešácký a hrozně šikovný znakáč  BillyRoy Awedante, věřím že tím uděláme radost nějaké psí nevěstě, která hledá šikovného a krásného otce svých budoucích štěňátek wink 

7. a 9. leden - první uchovněný plemeník z naší CHS Awedante  Bustter Awedante  / o: Arsis Ave Fortunae, m: Cailin Sun Kesidy / který 1.10.2017 úspěšně prošel bonitací a byl uchovněn v 1. třídě chovnosti se dočkal své první nevěsty. Tohoto úkolu se zhostil jako správný chlap, který přesně ví, co se po něm žádá smiley

 " Dle sona z 5.2.2018 bylo krytí úspěšné a štěňátka jsou v bříšku schována.

A tak v půlce března v CHS z Nerudovky očekávají vytoužená štěňátek všech tří barev."

 

 

 

 

 

Příspěvky

Novinky z roku 2017

4. 1. 2018

 

Novinky z roku 2016

10. 10. 2016

 

Novinky z roku 2015

10. 10. 2016

 

Přihláška -setkání CHS Awedante

20. 7. 2015