Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky - aneb co se u nás děje

Zde jsou krátké zprávičky z roku 2018

a až dole jsou zprávy z jednotlivých roků /2015,2016,2017/

heartheartheartheartheartheartheartheart

Pro majitele našich odchovů jsou pro letošek naplánovány 2 akce:

V květnu se koná v sobotu 19.5.2018 Klubová výstava HW klubu a v neděli 20.5.2018 společný svod všech našich C-ček, na které se moc těším.

V září surprise to znamená 7 - 9. září 2018 se opět sejdeme na společném setkání CHS Awedante v námi oblíbeném kempu v Podhradí nad Dyjí.

Přihlášky budete mít běhen června v e-mailu.

heartheartheartheartheartheartheartheart

14. duben - ani já s černoškama nezahálím a tak jsme vyrazili na zkoušky dle NZŘ surprise

Anne-Berry Awedante složila svoji druhou zkoušku - ZZO

Anttaře Black Awedante se podařilo složit už 17 zkoušku - ZZO 2

Obě byly velmi šikovné a věřím, že to nebyly jejich zkoušky poslední wink

13. duben - dneska úspěšně složili zkoušku UPr1 - poslušnost dle IPO1 - šikovná dvojka Beatrice Awedante s Mirkou smiley oběma od nás letí gratulace a jen tak dál holky šikovné

8. duben - po úspěšné bonitaci vyrazil BillyRoy ještě na zkoušky a připsal si do své sbírky pracovních zkoušek další zářez - tentokrát stopařskou FPr 1 a já věřím, že další brzy přibudou, Billy je totiž hrozně šikovný a pracovitý hovík a tak věřím, že se za ním teď nevěsty jen pohrnou a i když má zapsány v bonitačním kódu nějaké nedostatky o kterých si myslím, že to není až tak pravda, přesto je to nádherný pes s úžasnou povahou, pevnými nervy a krásným kořistnickým pudem s pevnými a klidnými zákusy na obranách. V běžném životě je to velmi společenský a snadno ovladatelný pes, který nemá tendenci napadat ostatní samce a na společných procházkách běhá bez problémů s různorodou smečkou. Je to prostě PAN PES  wink.

7. duben - tak jsme vyrazili směr Praha, BillyRoy a Anne-Berry Awedante se zde zúčastnili své poslední podmínky k uchovnění - bonitace. BillyRoy nastoupil s páníčkem Frantou a šlo jim to naprosto výborně, na povahovém testu si připsali 91 bodů a při posuzování exteriéru bylo Billymu naměřeno 68 cm v kohoutku a jeho bonitační kód je: 5/2a /B1,B8,G3,K3,L4,N3,S1/S . Poté jsem nastoupila já s Anne-Berry a i ona si na povahovém testu připsala krásných 91 bodů, Anne bylo naměřeno v kohoutku 62 cm a její bonitační kód je: 5/1a /A5,G1,S3,S5/S oba dva se tedy tím pádem stali CHOVNÝMI PSY.             

12. březen - dneska se Bustter Awedante s páníčkama konečně dočkali smiley Catherine z Nerudovky během noci porodila 8 krásných hovawatích miminek všech tří barev a to 7 sněhurek / 3 plavé fenky, 3 černé fenky, 1 znakatou fenku / a k tomu 1 znakatého trpaslíka. Mamina i štěnda jsou v pořádku a šťastný otec už shání věno pro 7 dcer wink.

7. březen - další z řady C-čkových štěňat - znakanda Cattie je už také na svod přihlášena, takže k dnešnímu dni už nám chybí dohlásit poslední 3 štěnda / Cassian, Cyrano a Constance / a vrh C bude kompletní.

4. březen - tak se nám to úspěšně plní a majitelé mých C- čkových štěňátek se úspěšně přihlašují na květnový svod mladých na Knížecím rybníku - další jsou tedy znakanda Clarre a znakáček Criss-Crosby blush

28. únor - další dvě vlašťovky, které se přihlásili na květnový svod mladých na Knížecí rybník je černoch Cave a plaváček Collin, děkuji a moc se těším heart

7. únor - první dvě vlašťovky, které se přihlásili na květnový svod mladých na Knížecí rybník je znakáček Caspien a znakanda Collete, děkuji majitelům za plnění slibů a doufám, že i ostatní brzy budou následovat jejich příkladu a já si i jejich jména přečtu na soupisce svodu na stránkách HW.

Všem majitelům C-ček jsem na e-mail poslala instrukce a pokud někdo potřebuje poradit, ráda pomůžu.

31. leden - v dubnu bude probíhat v Praze bonitace - uchovnění a jelikož se do naší  CHS Awedante vrátila Anne-Berry, tak jsem se rozhodla tuhle černou fešandu také uchovnit.

A mám radost, že s námi bude skládat zkoušku dospělosti i druhý pes z vrhu B - fešácký a hrozně šikovný znakáč  BillyRoy Awedante, věřím že tím uděláme radost nějaké psí nevěstě, která hledá šikovného a krásného otce svých budoucích štěňátek wink 

7. a 9. leden - první uchovněný plemeník z naší CHS Awedante  Bustter Awedante  / o: Arsis Ave Fortunae, m: Cailin Sun Kesidy / který 1.10.2017 úspěšně prošel bonitací a byl uchovněn v 1. třídě chovnosti se dočkal své první nevěsty. Tohoto úkolu se zhostil jako správný chlap, který přesně ví, co se po něm žádá smiley

 " Dle sona z 5.2.2018 bylo krytí úspěšné a štěňátka jsou v bříšku schována.

A tak v půlce března v CHS z Nerudovky očekávají vytoužená štěňátek všech tří barev."

 

 

 

 

 

Příspěvky

Novinky z roku 2017

4. 1. 2018

 

Novinky z roku 2016

10. 10. 2016

 

Novinky z roku 2015

10. 10. 2016

 

Přihláška -setkání CHS Awedante

20. 7. 2015